Західні донори попереджають популістів Ради

Сьогодні одразу дві групи послів в Україні оприлюднили заяви стосовно де-факту зриву бюджетного процесу певними групами нардепів (лобісти “проекту” податкової реформи Южаніної, “Євро-оптимісти” і т.д.) за 10 днів до закінчення року.

Заява послів групи країн “великої сімки” чітко підтримує урядові проекти податкової реформи та бюджету й нагадує нардепам, що вони вже загрались у політику і забули про зобов’язання України перед Міжнародним Валютним Фондом http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/…/s…/g7-12222015.html (українською)

Заява послів скандинавських та балтійських країн (Швеція, Данія, Норвегія, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва) солідаризується з заявою послів “сімки” та делікатно підкреслює необхідність “фіскального балансу” нового бюджету:
http://www.swedenabroad.com/…/Statement-of-Nordic-Baltic-A…/ (англійською)

Ми опинились в абсурдній ситуації, коли частина Блоку Петра Порошенка по суті саботує діяльність Міністерки Фінансів, яка була делегована в уряд цією ж фракцією. Звісно, вони при цьому посилаються на внутрішньополітичні причини як доволі прагматичного штибу (турбота про долю малого бізнесу), так і відверто популістичного (скорочення видатків на чиновницький апарат і при цьому вимога збільшити фінансування дійсно потрібних, новостворених іституцій, таких як НАБУ).

Проте для наших міжнародних партнерів ці внутрішньополітичні розбірки в коаліції (цілком зрозуміло) мають другорядне значення. Їх можна зрозуміти: після публічного масажу статевих органів прем’єр-міністра нардепом та сеансів обливання водою між урядовцями на Раді реформ спостерігати за українською політикою вимагає неабиякого терпіння. Разом з тим, нагадаю, зрив вчасного ухвалення бюджету, який відповідає узгодженим з МВФ параметрам,  може коштувати Україні призупинення програми кредитування Фонду, яке неминуче потягне за собою припинення всіх інших програм міжнародних донорів.

Тож вдумайтесь: найбільші західні донори в Україні сьогодні були змушені публічно застерегти українських нардепів, що не варто доводити країну до фінансового самогубства задля передчасного старту виборчої кампанії. Мовляв, слухайте, ми ж охоче даємо вашій країні гроші на виживання та реформи, але якщо ви знову “кинете” МВФ, нам це вже робити не вдасться. Якщо вже заяви зазвичай дуже обережних дипломатів не вправлять мізки “єврооптимістам” та іншим “експертам” з бюджетних питань, то я вже й не знаю, що зможе.

About Evgen Vorobiov

I am an analyst of international relations, currently working on civilian security issues. In the past 3 years, I've done research on Ukraine's regional politics, on EU-Ukraine Association process and the Russia-Ukraine conflict. I hold a Master's Degree (cum laude) in European Studies and International Politics from Maastricht University (The Netherlands). I tweet regularly at @vorobyov as a private person. In addition to native-level Ukrainian and Russian, I speak fluent English, passable German and Polish, basic Dutch and French.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: